Zgodnie z decyzją Biskupa Płockiego Piotra Libery w naszej diecezji w tym roku w uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada nie będzie mszy św. na cmentarzu.

W związku z powyższym msze święte odbędą się zgodnie z porządkiem niedzielnym:

Duczymin godz. 9.00 i 12.00

Zdziwój Nowy – 10.30

Dnia 15 sierpnia 2020 roku odbył się tradycyjny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił ks. kan. dr Piotr Grzywaczewski.

Jak co roku do naszej parafii przybyła piesza pielgrzymka z Krzynowłogi Małej.

Podczas uroczystości parafianie oraz pielgrzymi mieli możliwość złożenia podziękowania do pamiątkowej księgi za otrzymane łaski, możliwość złożenia intencji na mszę świętą, a także możliwość zakupu książeczki z modlitwami do Matki Bożej Duczymińskiej.

Uwieńczeniem uroczystości odpustowej było poświęcenie przygotowanego przez mieszkańców miejscowości Bugzy wieńca dożynkowego, poświęcenie przyniesionych przez parafian i pielgrzymów kwiatów oraz ziół, a także procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Uroczystość zakończył koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chorzel.

W niedzielę 20 czerwca 2020 r. w naszym kościele parafialnym odbyła się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. 14 dzieci z naszej parafii przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. Podczas uroczystości dzieci otrzymały pamiątki komunijne: różaniec, modlitewnik i oprawioną w piękną ramkę pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej. Piękną oprawę uroczystej Mszy Świętej przygotowała Pani katechetka Barbara Drubkowska.

Dzień przed Pierwszą Komunią Świętą odbyła się spowiedź dla dzieci i ich rodzin. Przez cały tydzień po tej ważnej uroczystości dzieci uczestniczą w tzw. „białym tygodniu”, czyli nabożeństwach czerwcowych połączonych z mszą świętą.

W sobotę 20 czerwca 2020 r. w naszym kościele parafialnym odbyła się Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. 14 dzieci z naszej parafii odnowiło złożone kiedyś przez ich Rodziców i Rodziców Chrzestnych przyrzeczenia. Podczas uroczystości dzieci otrzymały na pamiątkę Pismo Święte.