“Dziecię nam się narodziło. Syn został nam dany. Na jego barkach spoczęła władza. Nazwano go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju.” (Iz 9,5)

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę drogim Parafianom i wszystkim gościom, by Jezus rodził się w Waszych sercach wciąż na nowo. Życzę również, aby niósł Wam pokój, radość oraz pomagał ufać Bogu w każdej sytuacji. Mam nadzieję, że będziecie doświadczać jego obecności zarówno w środku własnego serca, jak też wśród ludzi spotykanych każdego dnia. Niech ten świąteczny czas będzie przepełniony Bożą obecnością, z której będziecie czerpać potrzebne łaski do radosnego przeżywania Waszej wiary.

Dnia 15 sierpnia 2021 roku przeżywaliśmy Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystej Mszy Świętej Odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Mariusz Roman – wikariusz Parafii Miłosierdzia Bożego w Nidzicy.
Na Odpust przybyli pielgrzymi z Krzynowłogi Małej oraz z Janowa.
Na początku Eucharystii wszystkich zebranych powitał ks. proboszcz Marek Pszczółkowski. Mszę Świętą ubogacił występ Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chorzel.
Na zakończenie Mszy Świętej zostały poświęcone wieńce dożynkowe oraz kwiaty i zioła. Następnie odbyła się uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i przeżywania Odpustu.

3 czerwca 2021 r. odbyła się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Święto Bożego Ciała w naszej parafii rozpoczęło się tradycyjnie Mszą Świętą o godz. 10. Jak co roku do kościoła przybyli liczni wierni, którzy po liturgii uczestniczyli w procesji Bożego Ciała do czterech ołtarzy przygotowanych wcześniej przez parafian.

Drodzy Parafianie!

Z okazji święta Wielkiej Nocy życzę, aby Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i motywacji na cały rok. By Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał w Was wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei kierujące nas po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił Waszym rodzinom, by odważnie świadczyły o Jego Zmartwychwstaniu w dzisiejszym świecie.

Zdrowych, spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.