3 czerwca 2021 r. odbyła się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Święto Bożego Ciała w naszej parafii rozpoczęło się tradycyjnie Mszą Świętą o godz. 10. Jak co roku do kościoła przybyli liczni wierni, którzy po liturgii uczestniczyli w procesji Bożego Ciała do czterech ołtarzy przygotowanych wcześniej przez parafian.

Drodzy Parafianie!

Z okazji święta Wielkiej Nocy życzę, aby Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i motywacji na cały rok. By Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał w Was wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei kierujące nas po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił Waszym rodzinom, by odważnie świadczyły o Jego Zmartwychwstaniu w dzisiejszym świecie.

Zdrowych, spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę drogim Parafianom i wszystkim gościom, by Jezus rodził się w Waszych sercach wciąż na nowo. Życzę również, aby niósł Wam pokój, radość oraz pomagał ufać Bogu w każdej sytuacji. Mam nadzieję, że będziecie doświadczać jego obecności zarówno w środku własnego serca, jak też wśród ludzi spotykanych każdego dnia. Niech ten świąteczny czas będzie przepełniony Bożą obecnością, z której będziecie czerpać potrzebne łaski do radosnego przeżywania Waszej wiary.

Zgodnie z decyzją Biskupa Płockiego Piotra Libery w naszej diecezji w tym roku w uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada nie będzie mszy św. na cmentarzu.

W związku z powyższym msze święte odbędą się zgodnie z porządkiem niedzielnym:

Duczymin godz. 9.00 i 12.00

Zdziwój Nowy – 10.30

Dnia 15 sierpnia 2020 roku odbył się tradycyjny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił ks. kan. dr Piotr Grzywaczewski.

Jak co roku do naszej parafii przybyła piesza pielgrzymka z Krzynowłogi Małej.

Podczas uroczystości parafianie oraz pielgrzymi mieli możliwość złożenia podziękowania do pamiątkowej księgi za otrzymane łaski, możliwość złożenia intencji na mszę świętą, a także możliwość zakupu książeczki z modlitwami do Matki Bożej Duczymińskiej.

Uwieńczeniem uroczystości odpustowej było poświęcenie przygotowanego przez mieszkańców miejscowości Bugzy wieńca dożynkowego, poświęcenie przyniesionych przez parafian i pielgrzymów kwiatów oraz ziół, a także procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Uroczystość zakończył koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chorzel.