9 lipca 2022 – Pielgrzymka parafialna śladami pielgrzymowania św. Jana Pawła II

Dnia 9 lipca 2022 r. odbyła się pielgrzymka śladami pielgrzymowania św. Jana Pawła II po Mazurach w 1999r.

Tego dnia odwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej z obrazem słynącym łaskami. Do Sanktuarium 9 czerwca 1999r. przybył tu najdostojniejszy pielgrzym – Papież Jan Paweł II. W dzień wolny od swojej pracy, trudu apostolskiego posługiwania przypłynął tu statkiem. Modlił się w kaplicy przy Obrazie Matki Bożej, jak każdy przybywający tu pielgrzym. Wydarzenie to odtwarza pomnik papieża ustawiony na brzegu, na styku jeziora i wyspy. Ojciec Święty z laską w prawej ręce, w lewej trzyma różaniec. Umieszczono też słowa wypowiedziane wtedy przez papieża ,,Byłem tu wiele razy, ale jako papież po raz pierwszy i chyba ostatni”. O godzinie 12 odbyła się Msza święta.

Następnie udaliśmy się do Augustowa, gdzie 9 czerwca 1999 roku przebywał gość niezwykły – Ojciec Jan Paweł II. Na pamiątkę owego spotkania wytyczono trasę, którą przebył Piotr naszych czasów na pokładzie statku Żeglugi Augustowskiej. Szlak rozpoczyna się przy Ośrodku Wypoczynkowym Oficerski Yacht Club Pacyfik, gdzie papież Jan Paweł II oczekiwał na statek ,,Serwy”. Wydarzenie to upamiętnia pomnik – „Fotel” postawiony po wizycie Ojca Świętego.

Ostatnim celem naszej pielgrzymki była Suchowola, gdzie zwiedziliśmy parafię bł. ks. Jerzego Popiełuszki, oraz Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki.