25 lipca w Kościele katolickim przypada wspomnienie św. Krzysztofa. Tego dnia lub w niedzielę najbliższą tej dacie w parafiach odbywa się święcenie pojazdów. W tym dniu w polskim Kościele obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

W dniu dzisiejszym, tj. 24.07.2022 r. po mszy świętej sprawowanej przez ks. proboszcza Grzegorza Ostrowskiego oraz ks. kan. Szczepana Bugaja – dyrektora Caritas Diecezji Płockiej, odbyło się poświęcenie pojazdów zgromadzonych na mszy świętej parafian i gości. Podczas święcenia pojazdów kierowcy otrzymali pamiątkowe breloki oraz obrazki z wizerunkiem św. Krzysztofa.

Ofiary złożone podczas poświęcenia są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

Modlitwa kierowców

Boże daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól Dawco życia bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku. Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radości Twej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen.

Dnia 9 lipca 2022 r. odbyła się pielgrzymka śladami pielgrzymowania św. Jana Pawła II po Mazurach w 1999r.

Tego dnia odwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej z obrazem słynącym łaskami. Do Sanktuarium 9 czerwca 1999r. przybył tu najdostojniejszy pielgrzym – Papież Jan Paweł II. W dzień wolny od swojej pracy, trudu apostolskiego posługiwania przypłynął tu statkiem. Modlił się w kaplicy przy Obrazie Matki Bożej, jak każdy przybywający tu pielgrzym. Wydarzenie to odtwarza pomnik papieża ustawiony na brzegu, na styku jeziora i wyspy. Ojciec Święty z laską w prawej ręce, w lewej trzyma różaniec. Umieszczono też słowa wypowiedziane wtedy przez papieża ,,Byłem tu wiele razy, ale jako papież po raz pierwszy i chyba ostatni”. O godzinie 12 odbyła się Msza święta.


Następnie udaliśmy się do Augustowa, gdzie 9 czerwca 1999 roku przebywał gość niezwykły – Ojciec Jan Paweł II. Na pamiątkę owego spotkania wytyczono trasę, którą przebył Piotr naszych czasów na pokładzie statku Żeglugi Augustowskiej. Szlak rozpoczyna się przy Ośrodku Wypoczynkowym Oficerski Yacht Club Pacyfik, gdzie papież Jan Paweł II oczekiwał na statek ,,Serwy”. Wydarzenie to upamiętnia pomnik – „Fotel” postawiony po wizycie Ojca Świętego.

Ostatnim celem naszej pielgrzymki była Suchowola, gdzie zwiedziliśmy parafię bł. ks. Jerzego Popiełuszki, oraz Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Msza święta ⛪ i procesja w Duczyminie! Bóg zapłać Strażakom z Duczymina i Nowej Wsi, ministrantom 🙏😇, asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, lektorce – Paulinie Przybyłkowskiej, kantorom- p. Agacie Banasiak 🎶 Bóg zapłać za przygotowanie pięknych ołtarzy- mieszkańcom Nowej Wsi, Duczymina, Bugzów, Dzierzęgi Nadbory i za tak liczny udział w dzisiejszej Uroczystości ❤️😊🤗👏