Rekolekcje Adwentowe
15.12. – 17.12.2023 r.
Rekolekcje poprowadzi o. mgr Tomasz Ludwiczak OFM z Łodzi Łagiewnik

15 grudnia – piątek I DZIEŃ REKOLEKCJI:
D 10.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla wszystkich parafian.
Z 11.30 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla wszystkich parafian.
D 15.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.
D 16.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla wszystkich parafian.

16 grudnia – sobota II DZIEŃ REKOLEKCJI:
D 10.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla wszystkich parafian. Udzielenie sakramentu chorych.
Z 11.30 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla wszystkich parafian (kaplica w- Zdziwoju Nowym). Udzielenie sakramentu chorych.
D 15.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.
D 16.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla wszystkich parafian. Spotkanie z dziećmi i rodzicami z klas 3. i 4.

17 grudnia – niedziela III DZIEŃ REKOLEKCJI:
D 9.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla wszystkich parafian.
Z 10.30 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla wszystkich parafian.(kaplica w- Zdziwoju Nowym).
D 12.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla wszystkich parafian.


Spowiednicy będą czekać w konfesjonałach w piątek i sobotę 15 minut przed każdą mszą św.

Wyjazd do chorych w sobotę od godz. 13.30. Proszę zgłaszać chorych po mszach św. w zakrystii.

Serdecznie zapraszamy

4 listopada 2023 r. odbyła się pielgrzymka do polskiego Loretto pod Wyszkowem oraz do Warszawy.
Pierwszym celem pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. Miejscowość nawiązuje bezpośrednio do Sanktuarium Świętego Domku Matki Bożej w Loreto koło Ankony we Włoszech. Obecnie w Loretto mieści się klasztor sióstr Loretanek i dom nowicjatu, dom pod nazwą „Dzieło Miłości im. Ks. Ignacego Kłopotowskiego”, domy rekolekcyjne, wypoczynkowe, kolonijne. Leśną ścieżką można dojść do cmentarza Sióstr Loretanek, gdzie znajduje się też grób ich założyciela Ignacego Kłopotowskiego. Tu też pielgrzymi wzięli udział we mszy świętej.

Następnie udaliśmy się do Warszawy do Świątyni Opatrzności Bożej, która stanowi wotum dziękczynne narodu polskiego za uchwalenie Konstytucji 3 maja oraz za odzyskaną suwerenność Ojczyzny w 1989 r., za pontyfikat wielkiego Polaka Ojca Świętego Jana Pawła II oraz za zjednoczenie Europy.

Kolejnym etapem była podróż do Katedry Warszawskiej, gdzie spoczywa bł. Kardynał Stefan Wyszyński oraz Świątynia św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, gdzie mieliśmy okazję zwiedzać Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

1 listopada godz. 11.00 msza św. na cmentarzu, różaniec godz. 17.00
2 listopada godz. 9.00 i 16.00, kaplica 15.00, różaniec godz.17.00

2 listopada godz.16.00 msza w intencji wszystkich zmarłych od 1 listopada 2022 do 1 listopada 2023, rodziny przynoszą znicz pamięci do kościoła

W dniu 20 października 2023, podczas wizytacji kanonicznej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Szymona Stułkowskiego, odbyła się uroczysta Msza Święta wraz z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

W trakcie tej samej Mszy Świętej mieliśmy także zaszczyt udziału w poświęceniu witrażu z podobizną św. Krzysztofa. To dzieło sztuki będzie teraz ozdabiać naszą świątynię, przypominając nam o opiece tego świętego nad podróżującymi.

Ponadto, po długich staraniach i renowacji, nasze organy kościelne oraz odnowiony chór kościelny wraz z balustradą, zostały uroczyście poświęcone podczas tej Mszy. Pani organistce Marzenie Stupińskiej dziękujemy za oprawę muzyczną sprawowaną na odnowionych organach.

Wydarzenie uświetniła także Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chorzel, która swoją muzyką dodawała uroczystości jeszcze większego uroku.

Na zakończenie złożono życzenia z okazji pierwszej rocznicy prekanonizacji (22 października) Biskupa Szymona Stułkowskiego na stolicę biskupią w Płocku i ofiarowano kopię cudownego Obrazu Matki Bożej Duczymińskiej.