Nowe stacje Drogi Krzyżowej

Na przełomie 2018/2019 roku w naszym Kościele pojawiły się nowe stacje Drogi Krzyżowej. Wota te zostały ufundowane przez sponsorów z parafii oraz gości przyjezdnych. Jest to kolejny krok w tworzeniu nowego wnętrza naszej świątyni. Obok każdej stacji umieszczone zostały tabliczki zawierające podziękowania Matce Duczymińskiej oraz nazwiska fundatorów. Ofiary złożone na nowe stacje Drogi Krzyżowej są wyrazem wielkiej wiary i ufności w orędownictwo Matki Bożej Duczymińskiej oraz wdzięczności za otrzymane łaski.

Dodatkowo w Kościele w prezbiterium pojawiły się dwie gabloty z odnowionymi wotami, które ofiarowali Matce Bożej wierni. Zarówno stacje Drogi Krzyżowej jak i wota zamieszczone w gablotach oznaczają wdzięczność za otrzymane łaski, bądź prośby o nie (np. za ocalenie życia z poważnych wypadków samochodowych, za pomyślne operacje, za uzdrowienie z ciężkiej choroby, za uzdrowienie z nałogu, za zdrowie, za wysłuchane modlitwy). Wota znajdujące się w naszej parafii są dowodem na to, jak wiele osób doznało łask od Matki Bożej Duczymińskiej.