Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15.08.2023

15 sierpnia 2023 roku w naszej parafii tradycyjnie przeżywaliśmy uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył Infułat prof. dr hab. Wojciech Góralski, który modlił się w intencji wszystkich pielgrzymów i parafian.

Tłum wiernych parafian i gości zgromadził się na placu przed kościołem przy ołtarzu polowym. Przy dzisiejszej słonecznej pogodzie pięknie mieniły się wieńce i kosze dożynkowe oraz bukiety ziół przyniesionych do poświęcenia.

Nabożeństwo rozpoczęło się przywitaniem ks. Infułata prof. dr hab. Wojciecha Góralskiego przez Księdza Proboszcza i Starostów Dożynek.

Tego dnia nie mogło zabraknąć Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chorzel, która wzbogaciła mszę swoim występem. Nabożeństwo uświetniła również pani organistka Marzena Stupińska.

Na zakończenie mszy świętej odbyła się uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Po procesji członkowie Rady Parafialnej i Gospodarczej częstowali zgromadzonych gości poświęconym chlebem dożynkowym, który jest symbolem urodzaju i podziękowaniem za plony.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom pomagającym w zorganizowaniu Parafialnego Odpustu.