Odpust parafialny 2020

Dnia 15 sierpnia 2020 roku odbył się tradycyjny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił ks. kan. dr Piotr Grzywaczewski.

Jak co roku do naszej parafii przybyła piesza pielgrzymka z Krzynowłogi Małej.

Podczas uroczystości parafianie oraz pielgrzymi mieli możliwość złożenia podziękowania do pamiątkowej księgi za otrzymane łaski, możliwość złożenia intencji na mszę świętą, a także możliwość zakupu książeczki z modlitwami do Matki Bożej Duczymińskiej.

Uwieńczeniem uroczystości odpustowej było poświęcenie przygotowanego przez mieszkańców miejscowości Bugzy wieńca dożynkowego, poświęcenie przyniesionych przez parafian i pielgrzymów kwiatów oraz ziół, a także procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Uroczystość zakończył koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chorzel.