Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II – 29-30.09.2023

W dniach 29-30 września br. odbyła się pielgrzymka śladami Jana Pawła II, w 45. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową w Rzymie.

Dzień Pierwszy:

Pierwszym punktem naszej pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej, gdzie modliliśmy się przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia.

Kolejnym etapem była podróż do Krakowa, miasta, w którym nasz święty spędził wiele lat swojego życia. Tam odwiedziliśmy katedrę Królewską, ulicę Franciszkańską, Wawel, Kościół Mariacki, oraz odwiedziliśmy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i  Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Następnie udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie wzięliśmy udział we Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej.

Drugi Dzień Pielgrzymki:

Drugiego dnia naszej pielgrzymki, trafiliśmy do rodzinnego miasta św. Jana Pawła II, Wadowic. Tam mieliśmy zaszczyt spotkać się z sekretarzem papieskim, Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim.

Następnie udaliśmy się na Jasną Górę, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej.

Pielgrzymka ta była dla nas nie tylko okazją do odwiedzenia miejsc związanych z życiem i posługą św. Jana Pawła II, ale przede wszystkim do wzmocnienia naszej wiary i połączenia się w modlitwie. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymce.

Dziękujemy również za dar od pielgrzymów – głęboką patenę.