Święcenie pojazdów 24.07.2022

25 lipca w Kościele katolickim przypada wspomnienie św. Krzysztofa. Tego dnia lub w niedzielę najbliższą tej dacie w parafiach odbywa się święcenie pojazdów. W tym dniu w polskim Kościele obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

W dniu dzisiejszym, tj. 24.07.2022 r. po mszy świętej sprawowanej przez ks. proboszcza Grzegorza Ostrowskiego oraz ks. kan. Szczepana Bugaja – dyrektora Caritas Diecezji Płockiej, odbyło się poświęcenie pojazdów zgromadzonych na mszy świętej parafian i gości. Podczas święcenia pojazdów kierowcy otrzymali pamiątkowe breloki oraz obrazki z wizerunkiem św. Krzysztofa.

Ofiary złożone podczas poświęcenia są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

Modlitwa kierowców

Boże daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól Dawco życia bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku. Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radości Twej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen.