Odpust parafialny 15 sierpnia 2022

W poniedziałek 15 sierpnia w naszej parafii odbył się tradycyjny odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystości trwały od samego rana.

Na porannej Mszy św. homilię głosił ks. kan. dr Włodzimierz Piętka – redaktor gościa niedzielnego z Płocka.

Uroczystą sumę odpustową sprawował Jego Ekscelencja ks. Bp Roman Marcinkowski – biskup senior diecezji płockiej. Oprawę muzyczną zapewniła Pani Marzena Stupińska oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chorzel.

Podczas uroczystości odpustowej gościliśmy również Panią Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beatę Szczepankowską. Tradycyjnie, jak co roku, do naszej parafii przybyła pielgrzymka z Janowa oraz Krzynowłogi Małej.

15 sierpnia obchodzone jest także święto Matki Bożej Zielnej. Z tej okazji odbyło się poświęcenie kwiatów, ziół, wieńców dożynkowych oraz koszy owoców i warzyw przygotowanych przez naszych parafian.

Sumę odpustową zakończyła procesja eucharystyczna wokół kościoła.